ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ РОЗ’ЯСНЕНЬ В ОСВІТНІЙ СФЕРІ

15 листопада 2022
50
  • Чи правомірні нарахування батьківської плати  під час воєнного стану, якщо дитячі навчальні заклади  не працюють?

У комунальних закладах дошкільної освіти міста оплата батьків становить 50% від загальної вартості харчування  за день  перебування дитини у закладі (ясла-15,50 грн., сад – 18.00 грн.). У зв’язку з тим, що діти не відвідують заклади дошкільної освіти і не харчуються, плата з батьків не здійснюється.

Порядок оплати за навчання в мистецьких школах визначається умовами  Договору  укладеного між представниками здобувачів освіти  (батьками) та закладом освіти. Відповідно до умов Договору плата за навчання вноситься протягом навчального року (включно з канікулярним періодом). Також, плата за навчання здійснюється в період карантинних обмежень або воєнного стану, якщо в цей час відбувався освітні процес в дистанційному  форматі. У випадку виникнення  заборгованості з плати за навчання  протягом 2-х місяців, відповідно до умов Договору, заклад має право відрахувати здобувача освіти з числа учнів школи.

  • Чи має дитина сирота отримувати безкоштовно шкільну форму?

На даний час поняття  «шкільна форма»  вилучено  з чинного законодавства України. Заклад самостійно  визначає  вимоги щодо зовнішнього вигляду дітей під час знань. Відповідно до Постанови КМУ від 05.04.1994 №226 можливо за рахунок коштів  місцевого бюджету  лише придбання спортивної форми, термін використання якої 2 роки.

  • Чи може школа на власний розсуд змінювати час початку  проведення освітнього онлайн процесу без погодження з батьківською спільнотою?

Відповідно до Закону України  «Про повну загальну середню освіту» (ст.10 п.4) структура і тривалість навчального року, навчального тижня, начального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу  визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального  навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням  вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

Відповідно до Санітарного регламенту для закладів  загальної середньої освіти  початок навчального дня не повинен бути раніше 8:00 години.

Законодавством України не передбачено погодження з батьками щодо зміни в розкладі дзвінків.

Окремо зазначаємо, що будь-які зміни в організації освітнього процесу  адміністрація закладу  повинна довести  до відома учнів та їх батьків.

 

 

 

Освіта – надає дитині упевненості та всебічного розвитку!

 

 

Дивитися всі новини