ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ РОЗ’ЯСНЕНЬ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

22 листопада 2022
75
  • В яких лікарнях можна пройти медичний огляд при працевлаштуванні?

Перелік лікарень, яким надано право на проведення профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб затверджено наказом ДОЗ ДОДА.

У місті  Кривий Ріг це лікарні:

–        КП «Криворізька міська лікарня № 1» КМР;

–        КНП «Криворізька міська лікарня № 3» КМР;

–        КП «Криворізька міська клінічна лікарня № 11» КМР;

–        КНП «Криворізька міська лікарня № 16» КМР;

–        КНП «Криворізька міська лікарня № 17» КМР.

  • Чи потрібно проводити МСЕК, щоб продовжити довідку про інвалідність під час війни? Чи необхідно надавати довідку про доходи при оформленні групи інвалідності ВПО?

На сьогодні медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) продовжують роботу відповідно до нормативно-правових актів (зокрема, постанов КМУ від 08.03.2022 № 225 та від 30.03.2022 № 390), які спрощують проходження експертизи у воєнний час. На період дії воєнного стану МСЕК здійснює свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності. Крім того, експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності. У разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Важливо, що в умовах воєнного часу п. 5 постанови КМУ від 03.12.2009 №317 «Питання медико-соціальної експертизи» не застосовується. Саме цей пункт визначав причини інвалідності, за якими встановлення інвалідності заочно не проводилося. Таким чином, наразі МСЕК мають право оглядати пацієнтів і приймати рішення заочно.    Крім того, МОЗ нагадує, що у разі неможливості обстеження й оформлення направлення на МСЕК строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю, у т. ч. й дітям, який припав на період дії воєнного стану на території України, продовжується на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.

Довідна про доходи входить до переліку документів, які надаються для оформлення групи інвалідності. На період дії воєнного стану МСЕК при неможливості отримати довідку про доходи, цей документ може бути заміненим витягом з пенсійного фонду: форма Довідки ОК-5 – це сформовані індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб. Довідка формується за будь-який період.

  •  Як отримати стаціонарну медичну допомогу, якщо у пацієнта відсутній сімейний лікар ?

         У разі відсутності направлення від сімейного лікаря  стаціонарну  медичну  допомогу можливо отримати:

1) за самозверненням  до лікувального закладу  міста, при цьому  слід зазначити, що тимчасово припинено планову госпіталізацію;                                                                                                       

2) при наявності невідкладних станів  швидкою медичною допомогою.

  • Які діагностичні процедури, обстеження та лабораторні дослідження в комунальних медичних закладах надаються мешканцям безкоштовно ?

Безкоштовно діагностичні процедури, обстеження та лабораторні дослідження проводяться кожним лікувально-профілактичним закладом, яким укладено договір з НСЗУ, згідно з обсягом медичних послуг, які надавач зобов’язаний надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта (специфікація).

За відсутністю у лікувально-профілактичному закладу можливостей проведення безкоштовних діагностичних процедур, обстеження та лабораторних досліджень згідно з обсягом медичних послуг, які надавач зобов’язаний надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта згідно зі специфікацією, лікарня повинна укласти договір з іншим лікувальним закладом та надати послугу пацієнту безкоштовно.

  • Які пункти вакцинації від COVID  на сьогодні функціонують в місті?

 

Назва ЗОЗ

 

Адреса

 

Графік роботи

 

КНП «ЦПМСД №1» КМР

вул. Маршака, 1а

пн-пт  09:00-14:00,

сб  08-00-12:00

КНП «ЦПМСД №2» КМР

вул. Мусорського, 32 А

пн-пт 09:00-13:00

КНП «ЦПМСД №3» КМР

вул. Женевська, 6Б

пн-пт 10:00-13:00

КНП «ЦПМСД №3» КМР

вул. Панаса Феденка, 1

пн-пт 10:00-13:00

КНП «ЦПМСД №4» КМР

бульв. Європейський, 2А

пн-пт 09:00-13:00

КНП «ЦПМСД №4» КМР

вул. Володимира Великого, 21

пн-пт 09:00-13:00

КНП «ЦПМСД №4» КМР

вул. Поперечна, 1А

пн-пт 09:00-13:00

КНП «ЦПМСД №4» КМР

м-н Сонячний, 25а

пн-пт 09:00-13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Колійна, 26

пн-нт 9:00 -13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Військове містечко-33, 14

пн-нт 9:00 -13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Криворіжсталі, 2

пн-нт 9:00 -13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Мухіної, 2

пн-нт 9:00 -13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Святогеоргіївська, 8А

пн-нт 9:00 -14:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Степана Тільги, 71Б

пн-нт 9:00 -13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Тбіліська, 14

пн-нт 9:00 -13:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

вул. Шиферна, 35А

пн-нт 9:00 -12:00

КНП «ЦПМСД №5» КМР

ТОВ «Медичний центр» Первинка 2»

пн-пт 09:00-16:00

 

КНП «ЦПМСД №6» КМР

вул. Алмазна, 10А

пн-пт 09:00-15:00

КНП «ЦПМСД №6» КМР

вул. Панаса Мирного, 18

пн-пт 09:00-15:00

КНП «ЦПМСД №6» КМР

пл. Визволення, 5а

пн-пт 09:00-15:00

КНП «ЦПМСД №7» КМР

вул. Каткова, 2

пн-пт 08:30-13:30

 

  • Чи є у місті вакцина від сказу, в яких медичних закладах можна щепитися ?

Всі заклади охорони здоров’я  мають вакцину від сказу.

  • Чи надаються у місті безкоштовні стоматологічні послуги, у яких медичних закладах?

Згідно з наданою інформацією КНП «Територіальне медичне об’єднання «Криворізька клінічна стоматологія» КМР,  безкоштовні стоматологічні послуги  надаються відповідно до укладених договорів з Національною службою здоров’я України.

  • Чи виїжджає на виклики «швидка» під час повітряної тривоги?

У зв’язку з введенням воєнного стану на території України, відповідно до вимог наказу МОЗ України від 24.02.2022 №374 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров’я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» та Рекомендацій МОЗ України щодо дій бригад екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій станціям екстреної медичної допомоги передбачено:

– у випадку оголошення сигналу повітряної тривоги, бригадам екстреної медичної допомоги на виклики не виїжджати – в цьому випадку слід надавати консультації по телефону або іншими, доступними засобами телекомунікації.

– виїзд/обслуговування критичних викликів/пацієнтів здійснювати лише за умови відсутності прямої загрози для бригад екстреної медичної допомоги.

– після припинення сигналу повітряної тривоги та оголошення про «відбій повітряної тривоги», виїзд бригад екстреної медичної допомоги здійснювати виключно на критичні та екстрені виклики.

– при ускладненні тактичної ситуації виїзди бригад екстреної медичної допомоги на виклики, при можливості, узгоджувати з територіальною військово – цивільною адміністрацією.

 

 

Дивитися всі новини