ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Центр «Віза» («Центр Дії») роз’яснює: право на зміну прізвища після державної реєстрації шлюбу

29 листопада 2024
40

Залишити дівоче прізвище чи взяти чоловікове? – чи не найбільш актуальне питання серед українських наречених. Незважаючи на те що українське законодавство передбачає право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу (ст. 35 Сімейного кодексу України), статистика свідчить, що близько 80% жінок-наречених все-таки беруть прізвище чоловіка, або міняють на подвійне. 

Тож маєте вибір:

– залишити свої прізвища;

-взяти прізвище нареченого/нареченої;

-до свого прізвища додати прізвище нареченого/нареченої.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо подвійне прізвище візьме тільки наречена, вона повинна приєднати прізвище нареченого до свого, а не навпаки. Якщо на момент шлюбу прізвище одного з подружжя вже є подвійним, він (вона) має право замінити одну із частин свого прізвища.

Ви маєте бути готові до того, що у разі зміні прізвища протягом місяця треба буде обов’язково змінювати такі документи: паспорт громадянина України; паспорт для виїзду за кордон; облікова картка платника податків (РНОКПП) – ваш ідентифікаційний код; водійське посвідчення.

Якщо у вас є перелічені документи, то необхідно внести зміни і до них: дані в реєстрі виборців, медичні картки і страховий поліс, реєстрація та страхування автомобіля, банківські договори, картки та рахунки, заповіт і реєстраційні документи підприємця.

 Наступні документи не підлягають зміні: трудова книжка (у відділі кадрів повинні внести до неї відповідну поправку), документи про освіту (дипломи про середню і вищу освіту, дипломи кандидатів і докторів наук, сертифікати про проходження курсів з підвищення кваліфікації тощо), документи, які встановлюють право на майно.

Першочергово, необхідно буде змінити свій внутрішній паспорт. Адже під час реєстрації шлюбу працівник відділу ДРАЦС проставляє на першій сторінці паспорту (у формі книжечки) штамп про те, що він підлягає обміну в місячний строк у зв’язку зі зміною прізвища. Проставлення аналогічної відмітки на паспорті громадянина України у формі ID-картки не передбачене.

Отримати консультацію у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можливо у адміністраторів відділу ДРАЦС в Головному офісі Центру «Віза» («Центр Дії») за адресою пл. Молодіжна, 1.       

До речі, у разі реєстрації шлюбу у Центрі «Віза» («Центр Дії») є можливість одразу замовити послугу з оформлення паспорту у разі зміни прізвища.

 

Ми працюємо для Вас!

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії»):
 
 [email protected]

Дивитися всі новини