Підтримка програми медгарантій, розвиток медпослуг і цифрових медсервісів: у МОЗ провели координаційну зустріч щодо старту спільного проєкту зі Світовим банком
Під час зустрічі з представниками Світового Банку, керівником спільного проєкту, головою НСЗУ — заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін обговорив з учасниками співпрацю та пріоритети, визначені для нового спільного проєкту «Трансформація охорони здоров’я шляхом реформи та інвестицій в ефективність» (THRIVE). Напрямки проєкту сфокусовані на розширенні й підтримці медичних послуг.
“Якісна, доступна та безоплатна медична допомога залишається незмінним пріоритетом спільного партнерства для міністерства. МОЗ має багаторічний досвід роботи зі Світовим Банком та ефективну співпрацю в проєктах спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я. Ініціативи спрямовані на те, щоб забезпечити безперервність медичної допомоги, посилити спроможність медзакладів в умовах війни та закласти фундамент для стійкої системи охорони здоров’я в майбутньому”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Учасники обговорили план реалізації, етапи впровадження та напрямки діяльності визначені для спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я зі Світовим Банком — «Трансформація охорони здоров’я шляхом реформи та інвестицій в ефективність» (THRIVE). Проєкт спрямований спрямований як на пріоритезацію фінансування програми медичних гарантій, так і посилення технічної та операційної спроможності Національної служби здоров’я України, Міністерства охорони здоров’я України та медзакладів.
THRIVE дозволяє залучити необхідне фінансування для підтримки державних реформ у сфері охорони здоровʼя, а саме покращити надання послуг за Програмою медичних гарантій. Передбачено використання фінансового інструменту PforR: тобто, за досягнення встановлених показників країна поетапно залучатиме визначені угодами кошти.
Нагадаємо, у квітні країна отримала 50 млн доларів фінансування від Світового банку за проєктом THRIVE. Раніше Уряд схвалив відповідне розпорядження та спрямував 207 млн гривень грантових коштів для розвитку сфери охорони здоров’я — ці грантові кошти були виділені в межах нового спільного проєкту THRIVE. Крім того, проєкт дозволив Україні залучити до загального фонду держбюджету 220 мільйонів доларів США у 2024 році за виконання індикаторів.