ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ РОЗ’ЯСНЕНЬ У СФЕРІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

14 листопада 2022
54
  • Куди звертатися, якщо має місце несанкціонована торгівля алкогольними напоями?

У разі встановлення факту несанкціонованого обігу алкогольних напоїв, найперше, необхідно звертатися на цілодобовий телефон гарячої лінії «102» для вжиття заходів оперативного реагування на порушення вимог чинного законодавства.

Протягом робочого дня з 8.00 до 16.30 години можна повідомляти  на телефони виконкомів районних у місті рад про незаконний продаж алкогольних напоїв в об’єктах бізнесу за територіальністю:

Довгинцівської – 068 907 09 88,

Інгулецької – (0564) 94 80 29, (0564) 94 80 28 (з 10.11.2022),

Металургійної – 096 174 10 10,

Покровської –  (0564) 477 99 60,  068 507 08 55,

Саксаганської – (0564) 94 82 07,

Тернівської – 097 035 10 10, 056 423 2080 (з мобільного),

Центрально- Міської – (0564) 94 83 66.

Також, про порушення у сфері обігу алкогольних напоїв можна повідомити:

 – на телефони: Контакт-центру виконкому Криворізької міської ради – 1520 (тільки «Київстар»), (056)499 15 20 (усі оператори, у т.ч. стаціонарного зв’язку); управління розвитку підприємництва  виконкому Криворізької міської ради 068 946 67 39;  

– на сайт Контакт-центру (spilkuisia.kr.gov.ua) з  оформленням  відповідної заявки;

– у письмовому вигляді на поштову адресу виконкому Криворізької міської ради: пл. Молодіжна,1, м.Кривий Ріг, 50101.

  • Чи повинні припиняти роботу об’єкти бізнесу під час повітряної тривоги?

З метою збереження життя працівників та відвідувачів об`єктів з масовим перебуванням управлінням цивільного захисту Дніпропетровської обласної державної адміністрації розроблені Рекомендації щодо порядку дій при оголошенні сигналу «Повітряна тривога». При оголошенні сигналу «Повітряна тривога»  адміністрація об’єкта бізнесу повинна здійснити заходи із забезпечення безпеки відвідувачів та працівників. Їм потрібно негайно та спокійно покинути приміщення та прилеглу територію об’єкта бізнесу, при цьому не створюючи паніки і натовпу на ділянках виходу й пройти до найближчого укриття.

  • Що потрібно, щоб взяти участь у новому проєкті Уряду «Е- робота»?

 З 1 липня 2022 року стартувала програма Уряду «єРобота». Тож на сьогоднішній день можна подавати через «Дію» заявки на безповоротні гранти  для створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових кар’єрних навичок.

Наразі є шість програм, які надають можливість створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць.

Перша програма «єРоботи»: мікрогранти до 250 тисяч гривень на мікробізнес, як-то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо. Хто не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес, але має бізнес-план і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Заплановано видати 20 тисяч таких грантів за рік. Річний бюджет – 5 мільярдів гривень. Для отримання гранту треба подати заявку через портал «Дія» чи відділення Ощадбанку, додавши до заявки бізнес-план. Протягом 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості оцінять проєкт на відповідність критеріям програми. Грант перерахують на окремий банківський рахунок. Готівкою кошти не надаватимуть.  За ці кошти можна буде придбати обладнання, сировину, матеріали, інструменти, частково оплатити оренду. Банк контролюватиме відповідність платежів затвердженому бізнес-плану.

Друга програма: часткова компенсація вартості створення теплиць. Розмір гранту – 5-7 мільйонів гривень. Очікувана кількість грантів – 3 тисячі на рік. Бюджет програми – 7 мільярдів. Розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менш як 25 років. Кошти можна буде витратити на будівництво, закупівлю технічного обладнання, посівного матеріалу та добрив. Введено принцип співфінансування: для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансує держава, а 30% – підприємець. Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через портал «Дія» або уповноважений банк. Ключова вимога – працевлаштування робітників та сплата податків.

Третя програма: гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства. Ідеться про часткову компенсацію вартості садів. Держава надаватиме від 300 до 400 тисяч гривень на гектар садів. Це приблизно 70% середньої вартості висадки. Заплановано гранти для висадження 10 тисяч гектарів нових садів. Бюджет програми – 4 мільярди гривень. Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Проєкт саду може бути від 1 до 25 гектарів. Кошти також ітимуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

Четверта програма: безповоротні гранти на створення та розвиток переробних підприємств, зокрема у галузях деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів. Держава надасть до 8 мільйонів гривень допомоги. Головні вимоги до отримувачів: створення не менш як 25 нових робочих місць і сплата податків.

Щоб отримати грант, передбачені третьою та четвертою   програмами, потрібно подати відповідну заявку через портал «Дія».

П’ята програма пропонує від 750 тисяч до 3,5 мільйона гривень для стартапів в ІТ-секторі. Головні критерії фінансування: створення п’яти робочих місць, акцент на розробленні нових технологій та рішень.

Шоста програма: «Старт в ІТ». Це стипендії до 30 тисяч гривень на навчання і здобуття навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти дадуть лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Загалом держава надасть змогу розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми – 1,8 мільярда гривень.

Звертаємо увагу, що п’ята  і шоста програми передбачають оплату вартості навчання для громадян, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО та люди, які бажають отримати нову професію у сфері IT. Заявки від учасників разом із пакетом документів приймаються центрами зайнятості. Одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг. Учасники програм мають використати сертифікат протягом 10 робочих днів з дня видачі, уклавши на його підставі договір з закладом освіти. Особи, які беруть участь у програмах, зобов’язуються пройти курс навчання та після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю або відкрити власну справу в цій галузі.

 

  Дякуємо за довіру та відгуки вдячності!

Дивитися всі новини