ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

Центр «Віза» («Центр ДІЇ»): Як перетворити дачний чи садовий будинок у житловий

19 вересня 2023
10

Одне з найбільш поширених запитань від власників садових чи дачних  будинків є питання переведення таких будинків у житлові. Дійсно, існує Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові.

Що потрібно знати в першу чергу, та які етапи потрібно пройти, щоб перевести садовий чи дачний будинок в житловий знає Центр «Віза» («Центр Дії»).

Якщо людина є членом садового чи дачного кооперативу, і в неї на земельній ділянці знаходиться будинок на який право власності ще не зареєстровано, і будівництво збудовано самовільно, тоді спочатку потрібно узаконити дачний чи садовий будинок, а потім уже переоформити в житловий.

Для переведення садового чи дачного будинку у житловий, громадянин, який має право власності на таку нерухомість, чи уповноважена ним особа (за довіреністю) подає до Центру «Віза» («Центр Дії») чи його територіальних підрозділів заяву та відповідний пакет документів, а саме:

  • заяву встановленого  зразка;
  • копію документа, що підтверджує право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку (крім випадку, коли право власності на такий будинок зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно);
  • письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;
  • звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам, підписаний виконавцем окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, створений виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності у формі електронного документа з присвоєнням реєстраційного номера.

     Послуга надається безоплатно. Строк надання публічної послуги – до 30 робочих днів.

Документи  можна подати як до Головного  офісу  Центру «Віза» («Центр Дії»), так  і  до  територіальних  підрозділів  з  понеділка  по  п’ятницю,  з 8.00 до 15.30 (технічна перерва  з 12.30 до 13.00.

Прийом замовників послуг у Центрі «Віза» («Центр Дії») здійснюється виключно за попереднім записом  у зручний для замовника послуг спосіб, а саме за допомогою:

вебпорталу Центру «Віза» («Центр Дії»); безкоштовної «Гарячої» лінії Центру «Віза» («Центр Дії») за номером 0-800-500-459; мобільних застосунків «IS-Line Krivoy Rog (VIZA)» в Google Play та App Store; чат-ботів у популярних месенджерах Viber та Telegram.

 

Ми працюємо для Вас!  #ВсебудеЦНАП!

Дивитися всі новини