ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Центр «Віза»(«Центр Дії») роз’яснює: як зареєструвати дитину, народжену за кордоном?

12 вересня 2022
46

Багато українців були вимушені покинути свої домівки та шукати прихистку за кордоном. Втім, життя продовжується і перед нашими співгромадянами постає необхідність вирішення питання що стосується державної реєстрації малюка.

Державну реєстрацію народження дитини громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

Зазначена дія провадиться за місцем народження/проживання батьків дитини або одного з них за їх письмовою заявою, або за заявою родичів, інших осіб.

Якщо дитина народилася в транспортному засобі ( потягу, повітряному судні) то реєстрація народження провадиться у найближчій консульській установі. Підставою для реєстрації народження може бути акт, складений посадовими  особами  транспортного засобу (начальником потягу, командиром літака) за участю двох свідків і лікаря або фельдшера (якщо такий був на транспортному засобі). У разі відсутності лікаря або фельдшера реєстрація провадиться на підставі вказаного акта та медичного документа про стан здоров’я дитини. Ці документи  подаються консулу, який реєструє народження.

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини.

Для реєстрації до уваги консула мають бути подані наступні документи:

  • документ медичного закладу про народження дитини. У виняткових випадках, при народженні дитини поза медичним закладом, – довідка лікаря, який надавав допомогу при пологах;
  • паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків). Якщо документ, який посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то відомості про другого з батьків у даному випадку зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Дані про громадянство та національність в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються;
  • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі).

Реєстрація народження, а також видача свідоцтва проводяться без стягнення консульського збору.

Свідоцтво про народження зазвичай отримується заявниками в день звернення, за умови наявності всіх необхідних документів.

Відсутність під час дії воєнного стану у консульській установі доступу до Державного реєстру актів цивільного стану не є підставою для відмови у реєстрації народження дитини.

Народження дитини також може бути зареєстроване у державних установах країни перебування батьків та дитини за кордоном України. У такому разі, як правило, додаткова або повторна реєстрація акту народження в державному органі на території України не провадиться, а свідоцтво про народження дитини, видане компетентними органами іноземної держави, за умови належного засвідчення (апостиль / консульська легалізація або на підставі діючого договору про правову допомогу) є дійсним на території України.

 

! Отримати консультацію у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можливо у адміністраторів відділу ДРАЦС в Головному офісі Центру «Віза» («Центр Дії») за адресою пл. Молодіжна, 1.

 

Ми працюємо для Вас!

 

 Контакти Центру адміністративнихпослуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
[email protected]

https://viza.kr.gov.ua

 

Дивитися всі новини