ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Гра для всіх. У Кривому Розі презентували міську команду з ампутаційного футболу «Кривбас АМП»

20 червня 2025
33

За підтримки Ради оборони міста, у рамках нової ветеранської політики –політики Героїв у Кривому Розі активно розвивається адаптивний ветеранський спорт. Потужним спортивним майданчиком, який об’єднав військових, ветеранів та їхні родини є міські змагання «VETERANS FAMILY GAMES». Саме цей турнір відкрив перспективи для створення окремої  ампфутбольної команди. 

Ініціатори спортивного проєкту – Рада оборони міста, міська влада та командування 21-ї  окремої бригади Національної Гвардії України.

Перше  тренувальне заняття криворізькі гравці провели  з командою Дніпра  «Дніпро Честь».  Поспілкувався із футболістами  голова Ради оборони міста Олександр Вілкул. 

«Наші  хлопці власним прикладом доводять, що спорт не має меж та обмежень. Головне   – мати бажання, силу волі  та характер. А  з іншими, зокрема, організаційними  питаннями,  ми завжди  їм допоможемо!  В Україні дуже активно розвивається  новий вид спорту  – адаптивний.  У Кривому Розі  третій рік поспіль  ми  ініціювали і проводимо     міські змагання «VETERANS FAMILY GAMES» – двічі на місяць, протягом року   – з  17-ти видів спорту. Залучено  майже 3000  учасників. У нас три ветеранські футбольні  команди.

Але згодом виникла ідея  створення  окремої  команди з ампутаційного футболу. Тим більше, цей напрямок активно просуває Українська   Асоціація  футболу, яка започаткувала «Ліга дужих .

На сьогодні команди з  ампфутболу є у восьми містах. Серед них: Івано-Франківськ,  Хмельницький,  Черкаси, Чернігів, Дніпро, Львів, Одеса, Київ.  А тепер – і у Кривому Розі.  У складі команди  десять ветеранів, які мають ампутаційні поранення. Робота з відбору спортсменів триває. В планах  – сформувати не менше двох команд від  Кривого Рогу», – зазначив Олександр Вілкул. 

Місто  надало необхідну спортивну базу для розвитку ампутаційного футболу. Це –  дитячо –юнацька спортивна  школа №1, що має повноцінне футбольне поле зі штучним покриттям, спортивні тренажерні зали та 50-ти метровий басейн. Тренуванням та реабілітацією займаються три професійних тренера, які мають багаторічний досвід.  

Полковник Національної  Гвардії України Олександр Пискун підкреслив: «Спорт є надзвичайно важливою складовою реабілітації  військових. Адаптивний спорт, зокрема ампфутбол, не лише допомагає відновити фізичну форму, а й надає психологічну підтримку, повертає віру у власні сили та відчуття повноцінного життя. Це – потужна платформа для взаємодії та підтримки.

Запрошуємо долучатися до команди «Кривбас АМП» не тільки ветеранів, які отримали поранення, а й цивільних мешканців, які мають ампутації та прагнуть займатися спортом. Станьте частиною сильної та незламної команди Кривого Рогу!». 

Олександр Півторацький, голова громадської організації «ДНІПРО ЧЕСТЬ», амбасадор «ТИТАНИ ЮА» звернувся до гравців: «Хочу подякувати за запрошення. Мав нагоду зустрітися навіть із паном Президентом і говорив про те, що ми рівняємось на Кривий Ріг, як у вас розвивається ветеранський спорт. Тому я дуже радий, що тепер настала черга ампфутболу. Це справді круто! І я щиро сподіваюся, що надалі ми проводитимемо товариські матчі. Бажаю хлопцям триматися – з таким керівництвом ви далеко підете, будете заряджені не гірше, ніж ми. Бажаю здоров’я, наснаги та міцності!» – 
Усі, хто мають бажання приєднатися до ампфутбольної команди «Кривбас АМП», можуть звертатися до сервісного офісу «Ветеран». 

У рамках нової ветеранської політики – політики Героїв, у Кривому Розі комплексно впроваджуються заходи, спрямовані  на соціальну підтримку військовослужбовців та їх сімей, а також  реабілітацію, як медичну,  психологічну, фізичну та творчо-мистецьку. Ветерани, члени їх родин мають можливість безкоштовно займатися плаванням, цим правом вже скористалися понад 2500 Захисників. До роботи з оздоровчого плавання ветеранів залучено 7 міських басейнів. На базі ПК «Мистецький» запроваджено проєкт арт-терапії танцями для військовослужбовців та їх родин. Щотижня заняття проводять професійні хореографи, що сприяє не тільки поліпшенню фізичного здоров’я, а й покращенню емоційного стану відвідувачів. Також, у ПК «Саксагань» функціонує артпростір «Мистецтво нескорених», де учасники через малювання можуть висловити свої почуття та дослідити їх через мистецтво, зняти стрес. 

10.jpg1.jpg2.jpg8.jpg7.jpg5.jpg4.jpg9.jpg
 

Дивитися всі новини