ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

Хто повинен отримувати дозвіл на порушення об`єктів благоустрою?

25 січня 2022
55

Інспекція з благоустрою, як робочий орган, що здійснює контроль за станом благоустрою міста, може засвідчити, що затвердження у 2018 році міською радою  «Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою, відмови в їх видачі, переоформлення та анулювання таких дозволів» дозволило покращити рівень благоустрою в місті та пришвидшити процедуру подання заяв та отримання суб’єктами господарювання дозволів на порушення об’єктів благоустрою.

З прийняттям Порядку підвищилася свідомість і активність суб’єктів господарювання всіх форм власності стосовно відновлення благоустрою після проведення земляних робіт.

З іншого боку, видача дозволів дозволила нам посилити контроль за строками відновлення порушених об’єктів та вирішила питання з визначенням виконавців робіт. Кількість виданих дозволів постійно зростає, за 2021 рік оформлено 5196 дозволів, для порівняння за 2020 рік – 3250 дозволів, за 2019 рік – 2140 дозволів; в поточному році оформлено більше ніж 220 дозволів.

Отримання дозвільних документів на порушення об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою, відмови в їх видачі, переоформлення та анулювання таких дозволів, затвердженого рішенням Криворізької міської ради №2566 від 28.03.2018.

Дія Порядку поширюється на суб’єктів господарювання (юридичних осіб усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, громадян), що порушують об’єкти благоустрою у зв’язку з проведенням земляних та/або ремонтних робіт. 

Перелік робіт, для проведення яких необхідно отримати дозвіл, викладено у Додатку 1 до вищевказаного Порядку.

Ознайомитись з Порядком можна на офіційному сайті виконкому міської ради за посиланням:

http://kr.gov.ua/ua/osxfile/pg/290318451788288_s_1o/2051641943.doc

Для отримання дозволу суб’єкт господарювання або уповноважена ним особа (за довіреністю) повинна оформити заяву у адміністратора Центру адміністративних послуг «Віза» у Центрі або його територіальних підрозділах у паперовій формі, поштовим відправленням. Для зручності суб’єктів господарювання з грудня 2020 року  запроваджено подання заяв на отримання дозволу на порушення об’єктів благоустрою онлайн. Заявники отримали можливість подати заяву на вебпорталі Центу адміністративних послуг «Віза», в розділі «Послуги» – «Муніципальні онлайн-послуги» – «Благоустрій»,  подання заяви здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

  Прийняття заяв та видача документів з питань надання дозволів на порушення об’єктів благоустрою здійснюються щоденно, крім вихідних та святкових днів, адміністраторами відповідно до Регламенту центру.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на необхідність неухильного дотримання норм і стандартів при відновленні благоустрою після проведення ремонтних (аварійних) робіт.

В разі невиконання робіт з відновлення благоустрою та проведення робіт без дозволу суб’єкти господарювання несуть адміністративну відповідальність згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Дивитися всі новини