ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

Міська рада Кривого Рогу підтримала петиції підприємців, які вимагають понизити тарифи на газ, що їм продає `Нафтогаз`, і тепло, а значить зупинити зростання цін на товари й послуги.

26 січня 2022
44

Зокрема, депутати міської ради підтримали петицію підприємців про зниження тарифів для ФОПів та розгляд Верховною Радою Закону про компенсацію їм витрат у зв’язку зі зростанням тарифів, які вони вже понесли й понесуть надалі у зв’язку зі зростанням ціни на газ.

Малий і середній бізнес стикається з величезними труднощами по всій країні. Учора десятки тисяч підприємців провели всеукраїнську акцію під стінами Верховної Ради. Одна з проблем – тарифи на тепло, що виросли в рази. У одній із петицій сказано, що через зростання цін на газ, установлених Кабміном України на ринковому рівні, і через що вони виросли в 5 разів, а також методики №315 з підвищувальними коефіцієнтами, – підприємці вимушені оплачувати космічні тарифи, а значить піднімати ціни на товари і послуги для населення.

Автор петиції, яку підтримали криворізькі підприємці, запропонувала зобов’язати депутатів монобільшості Верховної Ради від Кривого Рогу, які проголосували за уряд, що підняв тарифи на газ для ФОПів, винести на голосування у Верховній Раді на найближчій сесії Закон про компенсацію ФОПам витрат у зв’язку зі зростанням тарифів, які вони вже понесли й понесуть надалі у зв’язку зі зростанням ціни на газ.

«Якщо цього не станеться, підприємці будуть вимушені або закритися, що означає зростання безробіття, або ще більше підняти ціни на товари і послуги, які люди, що і так знаходяться на межі виживання, просто не зможуть сплатити», – йдеться в петиції.

При обговоренні петиції на сесії депутат Вікторія Третяк підкреслила: «Як бачимо, простим підприємцям практично неможливо достукатися до Києва, де насправді ухвалюються закони, встановлюються ціни на газ тощо. Напевно тому, люди й звертаються з петиціями до нас».

Більшістю голосів депутатів міської ради петиція була підтримана.

Також була підтримана й інша петиція, автор якої зазначив, що «Нова методика розрахунків в сукупності з новими тарифами поставили  малий і середній бізнес на коліна. І виходу немає, оскільки відключити опалення не можна і навіть не здійснюючи діяльність тебе роззують і розберуть, віднімуть рухомість і нерухомість. Гірше за колекторів. Терміново переглянути методи нарахувань і тарифи на тепло для бізнесу».

Дивитися всі новини