УКР
15 20

тільки зв'язок "Київстар"

(056) 499 15 20

усі оператори, у т.ч. стаціонарного зв'язку

Наші новини: ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

   10 червня 2021
НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ ОКСАНА КОТУНОВА, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВЗАЄМОДІЇ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ АПАРАТУ МІСЬКОЇ РАДИ І ВИКОНКОМУ ІГОР МИЛОВАНОВ

НАЧАЛЬНИК  ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ  ОКСАНА КОТУНОВА

 

  • Чи планує місто для підтримки ОСББ долучитися до державної програми "Енергодім"?

 

Так. На сесії міської ради було прийнято рішення від 23.12.2020 №36 за яким надається відшкодування витрат за кредитами отриманими ОСББ на виконання заходів з енергоефективності, що входять до пакету заходів «Б» («Комплексний»), визначених Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

Відповідно до рішення відшкодовується 10 відсотків від розміру основної суми кредиту залученого на:

- розробку проєктно-кошторисної документації та її експертизу;

- упровадження заходів з енергомодернізації багатоквартирного житлового будинку.

Крім того, відшкодовуються нараховані відсотки за кредитом залученим на розробку проєктно-кошторисної документації та її експертизу та  упровадження заходів з енергомодернізації багатоквартирного житлового будинку (детальніше з умовами можна ознайомитися в рішенні міської ради від 23.12.2020 №36).

 

  • Які документи необхідні, щоб отримати відшкодування з міського бюджету в рамках Програми «Енергодім»?

 

На сесії міської ради було прийнято рішення від 14.04.2021 №182 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 08.06.2016 №268 «Про затвердження Порядку відшкодування частини кредитів, що надаються об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельним кооперативам  на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері». Відповідно до вищезазначеного рішення визначено порядок та перелік документів, необхідних для отримання відшкодування.

Детальніше: https://so.kr.gov.ua/ua/treezas_so/pg/5142577777_d2/

 

  • Чи зможу я отримати компенсацію за «теплим кредитом» у 2021 році?

Так, якщо кредит на впровадження енергозберігаючих заходів було взято до 2020 року включно. На сесії міської ради було прийнято рішення про продовження дії Програми, тому ОСББ та ЖБК, які оформили кредит у попередніх роках та з різних причин ще не отримували таку компенсацію від міста, зможуть її отримати.

 

  • Які документи необхідно надати для того щоб отримати компенсацію по «теплим кредитам»?

 

З повним переліком документів можна ознайомитися за посиланням: https://kr.gov.ua/ua/st/pg/200218609891999_s/

 

КОМЕНТУЄ НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВЗАЄМОДІЇ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ АПАРАТУ МІСЬКОЇ РАДИ І ВИКОНКОМУ

ІГОР МИЛОВАНОВ

 

  • Що робити у разі порушення громадського порядку сусідом?

 

Звертатися необхідно до дільничого офіцера поліції зі скаргами та заявами. Дільничі  повинні знати проблемних мешканців і проводити профілактично - роз’яснювальну роботу. Щоб зрушити справу з місця, ініціаторами всіх скарг мають бути сусіди проблемних мешканців, бажано колективно.

Якщо палять вогнища, можна скаржитися до ДСНС, бо це порушення правил пожежної безпеки. Обов'язково слід сповіщати поліцію за цілодобовим викликом «102», оскільки тоді ДСНС разом з поліцією буде діяти стосовно сусідів, які ставлять під загрозу життя людей та майно будинку.

Якщо людина гучно слухає музику, зберігає вибухонебезпечні речовини, проводить ремонтні роботи не попередивши сусідів та інше - це порушення. Слід звертатися до поліції та фіксувати його. Потім це може допомогти притягнути до адміністративної відповідальності винних.

Щодо викидів сміття через вікно, то слід зафіксувати такі факти на фото чи відео та, за можливості, звернутися до поліції, дільничого  та в обслуговуючу компанію будинку.

 У всіх таких випадках потрібно обов'язково фіксувати факти та звертатися зі скаргами, в майбутньому це може допомогти притягнути порушників до відповідальності.

 

  • В яких випадках поліцейські мають право вимагати документи, що посвідчують особу?

 

Відповідно до ст.32 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах, у таких випадках:

- якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;

- якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

- якщо особа перебуває на території чи об’єкті із спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю;

- якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо;

- якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;

- якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Постанови Кабміну Міністрів України від 20 травня 2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» зі змінами,  на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

 

  • Куди звернутися у разі виявлення порушення вигулу собак на вулицях міста?

 

Відповідно до ст.32 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» органи Національної поліції здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.

Поліцейські в порядку, установленому Законом України "Про Національну поліцію", мають право на застосування вогнепальної зброї для відбиття нападу тварин, які загрожують життю і здоров’ю особи чи поліцейського.

Тому, у разі виявлення такого правопорушення необхідно звернутися до поліції за цілодобовим викликом «102».