О. Вілкул: Продовжуємо у взаємодії з міжнародними партнерами створювати нові та оновлювати діючі дитячі освітні простори у Кривому Розі
У рамках співпраці міста з швейцарським Фондом Terre des hommesв Україні, БО БФ «Посмішка ЮА», БФ «Захід шанс», ГО «Світ у Барвах», ГО «Центр реабілітації та відновлення» на базі криворізької гімназії № 15 ім. Миколи Решетняка відкрито «Digital learning centre». Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул, разом з відвідувачами хабу, оглянув оновлений «Digital learning centre».
«У складних умовах війни Кривий Ріг об’єднує міжнародні та вітчизняні організації для залучення фінансування з метою створення максимально комфортних просторів для розвитку підростаючого покоління.
Адже, коли в країні триває війна, більше ніж будь-коли, кожна дитина потребує безпеки, підтримки, уваги та можливостей для всебічного розвитку. Завдяки успішній співпраці міста з міжнародними організаціями на базі закладів загальної середньої освіти створено понад 70 сучасних освітніх, цифрових та ігрових просторів.
Я хочу подякувати нашим партнерам з благодійного фонду «Посмішка ЮА» за ще один оновлений простір для школярів. Він дозволить не тільки забезпечити дітей доступною освітою, а й надасть їм можливість творчо розвиватися та отримувати психосоціальну та емоційну підтримку.Тільки разом ми впораємося зі всіма викликами т а складнощами сьогодення», – підкреслив Олександр Вілкул.
Коштом міського бюджету гімназія підготувала та облаштувала приміщення до відкриття простору. Партнери надали в необхідне методичне та технічне обладнання для роботи з дітьми: меблі для учнів та педагога-наставника, матеріали для проведення тренінгів, арт-терапевтичних занять, рухливих ігор та освітніх заходів, націлених на подолання освітніх втрат. Також, тут є необхідне технічне оснащення: ноутбуки – 16 штук, графічні планшети – 2 штуки, проєктор, комп’ютер для педагога-наставника, принтер, ламінатор, екрани, зарядна станція на випадок довготривалого відключення світла. Для комфорту дітей є термопот, щоб проводити заняття зі смаколиками. Всі матеріали використовуються для розвитку практичних навичок вихованців.
«З початку навчального року ми продовжуємо реалізацію проєкту «PROAction – доступ до якісних освітніх та соціальних послуг для дітей і сімей в Україні». На базі простору проходять цікаві тренінги, арт-терапевтичні практики, рухливі ігри за методичними рекомендаціями фондів, живе спілкування з однолітками полегшує симптоми тривожності та апатії у дітей молодшого та середнього шкільного віку. Хлопці та дівчата вчаться знаходити та розвивати Soft skills, що необхідні у сучасному світі. Одночасно на занятті може перебувати 10-15 осіб. Простір працює за гнучким графіком та залежить від запланованих консультацій у гімназії, а саме: 4 години на день. За період з травня по вересень 2024 року простір охопив більше 500 дітей різних вікових категорій»,- зазначила директор закладу Валентина Шевченко
«Метою проєкту є психосоціальна підтримка та розвиток емоційного інтелекту у дітей та підлітків. Його завдання полягає в їх психологічному розвантаженні від подій, що пов’язані з повномасштабним вторгненням росії в Україну. Я дуже пишаюся цим проєктом та результатами, яких ми досягли на сьогоднішній день. Так, було складно, так, було багато перепон. На особливому контролі – безпекова ситуація в країні. Але, коли я бачу дітей, які приходять займатися в наш простір, коли я бачу їх посмішки, чую, як вони запитують: «А коли наступне заняття?», – то я щаслива і розумію, що ми рухаємося у правильному напрямку. Дуже вдячна місту і нашим партнерам, які повірили в нас та фінансово підтримали проєкт!», – сказала педагог-наставник Карина Козюра.