ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

О. Вілкул: У нашому місті ми завжди з максимальною повагою і турботою ставимося і будемо ставитися до ветеранів війни, учасників бойових дій, до дітей війни та в’язнів концтаборів

10 травня 2024
36

Напередодні 8 травня та у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул привітав безпосередніх учасників бойових дій Другої світової війни, які мешкають у Кривому Розі. Подякував ветеранам за мужність, героїзм, побажав міцного здоров’я та вручив цінні подарунки і продуктові набори.


У Кривому Розі мешкає понад 2 тисячі ветеранів Другої світової війни, у тому числі, 10 безпосередніх учасників бойових Другої світової війни й серед них – ветеран Другої світової війни Сергій Іванович Скрильов до якого завітав голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 «Наші ветерани – це наша гордість, ми вдячні їм за подвиг і мужність, проявлені під час Другої світової війни, за їх силу та міць у післявоєнній відбудові Кривого Рогу. Такі візити до людей, які пережили військове лихоліття, є традиційними у нашому місті. Поспілкуватися, передати подарунки та свою турботу тим людям, які є прикладом мужності та відваги, прикладом для наслідування – наш обов’язок у ці травневі дні.

Намагаємось зробити все, щоб кожен відчував турботу, відчував, що рідне місто пишається ветеранами. Як би не було зараз складно, продовжує працювати унікальна для України Програма соціальної підтримки криворіжців. Соціальний захист ветеранів у нас забезпечується багатьма напрямами. Це – доступні адмінпослуги, матеріальна допомога, надання пільг і компенсацій. Так до 8 травня всі учасники бойових дій у роки Другої світової війни отримали матеріальну допомогу у розмірі від 3 до 5 тис. грн. Крім матеріальної допомоги, ветерани отримують продуктові набори, здійснюється фінансова підтримка ветеранських організацій. Така допомога зараз особливо потрібна людям поважного віку», – підкреслив Олександр Вілкул.

Сергій Іванович Скрильов народився 20 жовтня 1924 року. Проживає у Покровському районі. З 1942 року по 1945 рік ніс службу у складі 3-го Білоруського та Центрального фронтів. Брав участь у бойових діях Орловсько-Курської дуги, операції «Багратіон» у боях на території Білорусії, Польщі. Закінчив війну у лютому 1945 року в Східній Прусії. Неодноразово нагороджений орденами та медалями.

 

Сергій Іванович сказав: «Я не міг уявити, що почнеться ще одна війна та мені доведеться двічі зустріти війну. Друга світова була дуже важкою, важко було відвойовувати кожен клаптик нашої землі. А скільки сил ми поклали на відновлення. Після закінчення війни я навчався і продовжив службу в армії до звільнення в запас у 1964 році. За час служби я отримав військове звання – майор. Після звільнення з армії працював на підприємствах Кривого Рогу на різних посадах. Останнє місце роботи – Криворізький гірничо-механічний технікум, де я проводив активну роботу з патріотичного виховання молоді. Дуже приємно, що місто не забуває про нас. І це стосується не лише матеріальної допомоги. Для нас дуже важливим є спілкування та увага. Крім того, зараз у цей складний воєнний час, коли так важко у фінансовому питанні, ми отримуємо від міста продуктові набори, що є суттєвою допомогою для нас».

Протягом останніх двох років за ініціативи Ради оборони міста всім ветеранам надаються продуктові набори. Також, за сприяння Олександра Вілкула відновив роботу «Університет третього віку». Тільки минулого року 200 студентів «золотого віку» пройшли навчання, а навчання у 2024 році триває.

Дивитися всі новини