Олександр Вілкул: Вдячні всім лікарям, які допомагають захищати наше місто та країну
Музей присвячений медикам Кривого Рогу створено в одному з медзакладів міста. Його наповнення – матеріали та експонати про роботу криворізьких медиків, які, починаючи з 2014 року, рятували й зараз продовжують врятовувати та надавати допомогу нашим бійцям.
Заступниця начальника Військової адміністрації Кривого Рогу Вікторія Третяк сказала: «Ідея створення музею виникла ще більше року тому, до сьогоднішньої повномасштабної війни з метою показати героїзм криворізьких медиків, які з 2014 року в зоні бойових дій рятували і продовжують сьогодні рятувати наших військових. За підтримки Олександра Юрійовича Вілкула ми його зробили перед початком війни, але було не до відкриття. Сьогодні, як ніколи, люди повинні знати той безцінний вклад наших криворізьких медиків. Знати, який героїзм проявляють і в стінах закладів медичних, і в полях, в першу чергу, де вони оперують, де рятують, де йдуть сьогодні бойові дії, і йшли з 2014 року. Тому, я думаю, нам це вдалося».
З організаторами музею поспілкувався начальник Військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.
«Наразі кожен на своєму місці тримає оборону – хтось на передовій, хтось у лікарні, а наші медики тримають оборону скрізь. Вони на передовій з бійцями, вони повністю у всій логістиці, вони у лікарнях, у них немає вихідних днів – це найважча цілодобова робота. Ось те, що відкрився такий нехай невеликий, але музей військових лікарів-криворіжців, я вважаю, це найменше, що зараз ми можемо для них зробити. Ось обов’язково після нашої перемоги буде Музей україно-російської війни і там значну частину експозиції буде присвячено подвигу наших медиків», – зазначив Олександр Вілкул.
На стендах музею – імена криворізьких лікарів, які несли службу у зоні бойових дій. Серед експонатів – бойові фото, військова форма, прапори, залишки зброї, осколки від снарядів, інструменти з польових шпиталів та речі з повсякденного життя військових.
Військовий лікар Ігор під час відкриття музею сказав: «Так сталося, що доля мене у 2014 році на Донбас послала. Там працював, виконував обов’язок зі своїми друзями, які зараз у даному випадку знаходяться тут на цій фотогалереї. Це були найкращі товариші, це були офіцери і там був також медичний персонал, який по званню був менший. Всі виконували свій обов’язок «на відміно». Тяжко було, але все витримали й виконали».