ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Освіта Кривого Рогу в умовах війни продовжує працювати, знаходить нові формати для розвитку. А місто, в свою чергу, завжди підтримає педагогів

18 листопада 2024
22

На базі однієї з гімназій Покровського району відбулася нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти «Освіта міста Кривого Рогу в умовах воєнного стану». Коло питань, які розглянули учасники, стосувалися залучення міжнародних партнерів для розбудови освіти, діджиталізації, реалізації нових освітніх проєктів, створення безпечного простору в закладах.

До освітян звернувся голова Ради оборони міста Олександр Вілкул. «Хочу особисто подякувати нашим педагогам, які всупереч усім перешкодам – війна, блекаути, постійні загрози ракетних атак, продовжують працювати, навчати наших дітей, опановують нові методики та досягають успіхів у своїй професії. Саме ви взяли на себе найбільше навантаження з перших днів війни, коли приймали у своїх закладах евакуйованих мешканців з інших областей, вдень і вночі готували необхідний запас продуктових наборів для містян. Постійно проводите благодійні акції-ярмарки, здійснюєте збори донатів та гуманітарну допомогу для Захисників та Захисниць, плетете сітки та робите ще багато добрих справ для підтримки військових».

Разом з тим, освітній процес у закладах освіти не зупинився. У найкоротший термін педагоги опанували дистанційний режим навчання, а облаштовані завдяки допомозі міста укриття у гімназіях, ліцеях та початкових школах дозволяють проводити заняття в режимі офлайн.

«Випускні оцінки та національне тестування одинадцятикласників, предметні олімпіади, науково-дослідницькі конкурси показали їх високі результати, що підтверджує професійну майстерність наших педагогів. У свою чергу, місто намагається підтримувати вчителів. Так, у цьому році, вперше за п’ять років, всі педагоги шкіл отримають щорічну винагороду за свою працю у розмірі посадового окладу», – зазначив О. Вілкул.

Важливим напрямком для подальшого розвитку освітньої галузі є співпраця з міжнародними партнерами та реалізація низки освітніх проєктів.

Сергій Мілютін, заступник міського голови сказав: «Кривий Ріг є одним з центрів трансформації освіти для всієї країни. Це завдяки нашому спільному проєкту з великим Герцогством Люксембург і співпраці з іншими міжнародними партнерами. В останній час завдяки такій співпраці відкрито понад 70 просторів для підвищення якості освіти для дітей. Дуже активно співпрацюємо з нашими містами-партнерами. Кривий Ріг має репутацію надійного партнера і ми будемо й далі робити все для того, щоб підвищити якість навчання для наших дітей та молоді».

Тетяна Кріпак, директор департаменту освіти та науки підкреслила: «Ми наближаємося до завершення 2024 року, тобто першого семестру навчання і підводимо підсумки роботи. У цьому навчальному році ми працюємо в змішаному форматі, тому багато чого було зроблено для комфортного навчання. На базі закладів освіти діють 150 Пунктів незламності, якими скористалися понад 84 тис. людей. Крім того, робимо все, аби диджиталізувати нашу освіту. За весь час з початку війни ми отримали близько 16 тис. одиниць комп’ютерної техніки. У планах ще отримання смарт-дошок та комп’ютерні класи. Це – дуже важлива складова з підтримки нашої освіти».

Довідково: Кривий Ріг є одним із лідерів в Україні з розвитку освіти, зокрема, з впровадження інноваційних підходів та цифрових технологій. У місті створено Центр хмарних технологій, на якому для учнів розміщено по предметах авторські курси, що розроблені кращими викладачами. А завдяки співпраці з міжнародними партнерами міська влада Кривого Рогу продовжує оснащувати навчальні заклади сучасним обладнанням. Завдяки співпраці з UNICEF, USAID, Save the Children International, People in Need та іншими фондами, на базі закладів освіти та культури відкрито 22 центри цифрової освіти, 3 комп’ютерні лабораторії, 55 Центрів з подолання освітніх втрат та інш.

Дивитися всі новини