ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

ПРАВО ПРАЦІВНИКІВ НА ІНДЕКСАЦІЮ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

18 січня 2022
32

Індексація заробітної плати – законодавчо встановлений механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Обов’язковість проведення індексації регламентовано Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Зверніть увагу!

Індексація заробітної плати обов’язкова як для бюджетних установ, так і для інших роботодавців (підприємств та фізичних-осіб підприємців), незалежно від форм власності, оскільки є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці працівників.

Не нараховується індексація у місяці підвищення посадового окладу (тарифної ставки), якщо розмір такого підвищення перевищує суму можливої індексації у відповідному місяці.

За  невиплату  індексації роботодавець несе відповідальність як і за невиплату заробітної плати, а працівник, у свою чергу, може звернутись до суду з позовом про стягнення належної йому суми індексації.

Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Тобто, індексується не вся заробітна плата, а тільки та її частина, яка не перевищує прожитковий мінімум для працездатних громадян.

З 01.01.2022  прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481,0 грн., з 01.07.2022 – 2600,0 грн., з 01.12.2022 – 2684,0 грн.

Таким чином, правильно та своєчасно нарахована індексація заробітної плати забезпечить дотримання вимог законодавства про працю в частині дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

 

Контакти інспекції з питань праці та зайнятості

департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради:

тел: 067 838 38 39, (0564) 92 02 24

                                                                     

                                                                     Департамент соціальної політики

Дивитися всі новини