ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

СТАТИСТИЧНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА НАВКОЛИШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ. ЗРОБИМО НАШЕ МІСТО БІЛЬШ КОМФОРТНИМ І БЕЗПЕЧНИМ!

25 січня 2022
70

КОМЕНТУЄ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЇ  ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ  СВІТЛАНА  ОХОТНІКОВА

 

  • Чи здійснюються державні статистичні спостереження за навколишнім природнім середовищем?

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.11.2021 №1497-р затверджено план державних статистичних спостережень на 2022 рік, який розробляється щорічно Державною службою статистики України. План містить описи державних статистичних спостережень, у т.ч. за навколишнім природнім середовищем, які необхідні для забезпечення статистичних потреб суспільства та органів влади.

 Згідно з Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», Водним кодексом України суб’єкти господарювання повинні заповнювати та подавати у відповідні органи державну статистичну звітність з охорони навколишнього природного середовища.

 

  • За якими формами здійснюються державні статистичні спостереження у сфері навколишнього природного середовища?

 

З метою отримання повної, всебічної та об’єктивної статистичної інформації у сфері навколишнього природного середовища державні статистичні спостереження здійснюються за формами:

–          № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів»;

–          № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води»;

–          № 1-відходи (річна) «Утворення та поводження з відходами»;

–          № 1-екологічні витрати (річна) «Звіт про витрати на охорону навколи-шнього природного середовища».

 

  • Яким суб’єктам господарювання необхідно подавати державну статистичну звітність у сфері навколишнього природного середовища?

 

Надання форм державних статистичних спостережень до органів Держстату поширюється на:

–          водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин (форма № 2ТП-водгосп (річна));

–          юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що мають об’єкти, які перебувають на державному обліку в галузі охорони атмосферного повітря та здійснюють викиди забруднюючих речовин і парникових газів (форма     № 2-ТП (повітря) (річна));

–          юридичних осіб, діяльність яких пов’язана з утворенням, поводженням з відходами I-IV класів небезпеки (форма № 1-відходи (річна));

–          юридичних осіб,  які мають очисні споруди,  здійснюють природоохоронні заходи,  сплачують платежі за негативну дію на навколишнє природне середовище, виконують науково-дослідні роботи, надають екологічні послуги, займаються управлінською діяльністю природоохоронного спрямування (форма № 1-екологічні витрати (річна)).

 

 

  • У який термін необхідно надати форми державних статистичних спостережень у сфері охорони навколишнього середовища?

 

Суб’єктам господарювання необхідно надавати звіти за 2021 рік у термін до:

‑ 1 лютого 2022 року за формою № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води»;

‑ 20 лютого 2022 року  за формою № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів»;

– 28 лютого 2022 року за формами № 1-відходи (річна) «Утворення та поводження з відходами», № 1-екологічні витрати (річна) «Звіт про витрати на охорону навколишнього природного середовища».

 

  • Чи можна подавати форми державних статистичних спостережень в електронному вигляді?

 

За інформацією розміщеною на сайті Державної служби статистики України форми державних статистичних спостережень у сфері навколишнього природного середовища рекомендовано надавати у електронному вигляді із застосуванням відповідного програмного забезпечення (http://www.ukrstat.gov.ua /elektr_zvit/per_pz.htm).

Подання респондентом електронних звітів, відповідно до п. 3.1 до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, затвердженого наказом Держкомстату від 12.01.2011 №3, здійснюється виключно на добровільних засадах і за його ініціативою. У разі подання респондентом звітності  в  електронному  вигляді  він  має право  не подавати відповідні форми статистичної та/або фінансової звітності на папері.

           Відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18.12.2020р. №375 «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціювання модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі»  звіт за формою № 2ТП-водгосп (річна) подається виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Держводагентства України за посиланням https://e-services.davr.gov.ua/.

 

 

КОМЕНТУЄ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ІНСПЕКЦІЇ З БЛАГОУСТРОЮ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ  АНДРІЙ ОНИЩЕНКО

 

  • Про виконання заявок мешканців міста з питань, що відносяться до повноважень інспекції з благоустрою виконкому Криворізької міської ради.

 

Від мешканців міста до Контакт-центру з питань, що відносяться до повноважень інспекції з благоустрою виконкому Криворізької міської ради з початку січня 2022 року  надійшло  86 заявок.

В ході опрацювання яких, інспекцією  здійснено перевірки з виїздом за вказаними адресами та направлено виконавцям робіт 26 приписів щодо відновлення благоустрою після виконання  ремонтних робіт, 32 приписи щодо здійснення благоустрою та приведення території до належного санітарного стану, серед яких КП «Кривбасводоканал», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», КПТМ «Криворізька тепломережа»,  ТОВ «Екоспецтранс», ТОВ «Сітісервіс-КР», ТОВ «Житлосервіс-КР», ТОВ «Дивобуд», ТОВ «Весташляхбуд» та інші суб’єкти господарювання.                          

Питання знаходиться на контролі інспекції з благоустрою, по завершенню термінів виконання приписів буде здійснено перевірку.

                       

Фото: контроль за виконанням приписів:

Дивитися всі новини