ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Своєчастність та строки виплати заробітної плати!

10 лютого 2022
84

Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом (стаття 43 Конституції України).Працівник має право на оплату праці на підставі укладеного трудового договору (стаття 21 Закону України «Про оплату праці»).

Заробітна плата повинна виплачуватись працівникові регулярно в робочі дні у стоки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (стаття 115 КЗпП, стаття 24 Закону України «Про оплату праці»).

ЦІКАВО! Затримка виплати заробітної плати більш як за один місяць, виплата не в повному обсязі є порушенням встановлених строків виплати заробітної плати працівникам відповідно до статті 265 КЗпП.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (стаття 116 КЗпП). В разі невиплати працедавцем належних звільненому працівникові сум у строки, то відповідно до статті 117 КЗпП , підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

ВІЗЬМІТЬ ДО УВАГИ! У випадку затримки виплати заробітної плати працівник має право відповідно до статті 34 Закону України «Про оплату праці» звернутись до роботодавця з метою компенсування втрати частини заробітної плати в зв’язку із порушення строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари й тарифів на послуги. У разі, якщо власник, або уповноважений ним орган, чи особа, відмовляється виплачувати компенсацію, працівник має право звернутись з позовом до суду про стягнення цієї компенсації.

ЗНАЙТЕ! Державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та його територіальні органи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Частиною 3 статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах, установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб-підприємців, які використовують працю найманих працівників, шляхом подання посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідного звернення з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

Для роз’яснень з питання невиплати заробітної плати Ви можете звернутись до інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Героїв АТО, буд.30, 3-й поверх, каб.307, за телефоном (067) 838-38-39, (0564) 92-02-45, або електронною поштою за адресою:ippz@kr.gov.ua.

 

                                                                                  Департамент соціальної політики

 

Дивитися всі новини