ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

У Кривому Розі визначили переможців конкурсу на краще свято «Ялинка-2022»

19 січня 2022
32

Найкращих із кращих визначили серед творчих колективів міста, музичних шкіл, палаців культури й театрів, підприємців, спортивних закладів — усіх, хто впродовж новорічних та різдвяних свят провів понад 300 заходів, допомагав створювати криворіжцям веселий настрій і щиро дарував емоції. Цьогорічне святкування в Кривому Розі стало одним із наймасштабніших та найкраще організованих в Україні. Підбиття підсумків конкурсу «Ялинка-2022» та нагородження переможців провели в урочистій обстановці на сцені академічного  театру ім. Шевченка.

Від імені в. о. міського голови, секретаря міськради Юрія Вілкула учасників конкурсу привітав перший заступник міського голови Кривого Рогу Євген Удод. «Цьогоріч ми провели масштабну святкову програму в усіх районах міста. Від перших днів зими парки, сквери, вулиці та площі міста засяяли новою яскравою ілюмінацією, працювали 11 ялинкових містечок і навіть Резиденція Діда Мороза. В Парку Героїв була встановлена велика новорічна сцена, що працювала від Дня святого Миколая — 19 грудня 2021-го, до 7 січня 2022-го. Були організовані вечори сімейного відпочинку: щодня з 17-ї до 20-ї години. Концерти та розважальні програми тут проходили навіть Новорічної ночі».

Також Євген Удод подякував головам та фахівцям районних у місті рад, керівникам закладів культури, освіти, спорту, підприємцям, керівникам підприємств і служб, які цілодобово працювали впродовж зимових свят, – комунальникам, транспортникам, правоохоронцям, рятівникам, лікарям тощо.

Заступник міського голови Сергій Мілютін висловив особливі подяки всім творчим колективам Кривого Рогу – театрам, палацам культури, музичним школам та іншим закладам культури за чудові свята. «Ми дуже потужно в сфері культури завершили старий та розпочали новий рік. Дякую всім, хто багато працював, щоб дарувати криворіжцям святковий настрій».

Справжні новорічні дійства чекали на малечу в палацах культури міста. 90 цікавих креативних новорічних вистав, ранків, дискотек відвідали близько 20 тисяч юних глядачів. Упродовж канікул у театрах міста та Криворізькому державному  цирку відбулося понад 130 спектаклів, які відвідали понад 30 тисяч глядачів.

Упродовж канікул працювали дитячо-юнацькі спортивні школи, гуртки та клуби. На їхній базі проходили  новорічні спортивно-театралізовані свята, як-от «Ялинка на воді», «Ялинка на льоду», зимові забави, естафети, спортивні змагання, турніри з різних видів спорту тощо. Під час новорічних і різдвяних свят у місті було проведено 10 міських змагань, а в семи районах міста – понад 60 фізкультурно-спортивних заходів, які об’єднали 3,5 тисячі юних спортсменів. У школах проведено 250 спортивно-масових заходів для понад 6 тисяч дітей.

За організацію новорічних і різдвяних культурно-мистецьких заходів у районах міста та міському ялинковому містечку, якісне художньо-естетичне оформлення ялинкових містечок, облаштування ігрових майданчиків для дітей і молоді дипломами I ступеня нагороджено виконкоми:

  • Металургійної районної у місті ради, голова — Геннадій Шаповалов;
  • Центрально-Міської районної у місті ради, голова — Катерина Мурашова;
  • Тернівської районної у місті ради, голова — Сергій Кушнір;
  • Довгинцівської районної в місті ради, голова — Ігор Ратінов.

Особливо відзначили внесок промислових підприємств міста в організацію святкування. Зокрема дипломи отримали:

  • ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
  • АТ «Кривбасзалізрудком»;

Гран-прі огляду-конкурсу «Ялинка-2022» за креативність режисури, яскраве музичне вирішення сюжету, залучення молоді до участі у виставі, високий рівень виконавської майстерності при постановці вистави «Попелюшка» (режисер-постановник Олексій Гаврілевич) здобув колектив Палацу культури «Інгулець» (директор О. Гаврілевич).

Також за якісне проведення театралізованого  відкриття ялинкового містечка «Новорічний Зорепад і усе на новий лад» (режисерки-постановниці — Наталя Калюжна, Вікторія Штиленко) нагороджено Центр дитячої та юнацької творчості «Дружба» (директорка Тетяна Філімонова).

За якісне проведення театралізованого відкриття ялинкового містечка «Новорічна феєрія» (автор, режисерка-постановниця Ольга Ліхман) — Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району» (директорка Ганна Приходько).

За якісне проведення театралізованого відкриття ялинкового містечка «Час повірити в дива!» (сценаристки, режисерки-постановниці — Оксана Довгій, Тетяна Вєтковська, хореографія — Ольга Борисова) — Центр дитячої та юнацької творчості Металургійного району» (в. о. директора Наталя Степанюк).

За новорічне фентезі з елементами 3D-шоу «У пошуках Різдва» (режисер-постановник Андрій Івасіх) — Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка (директор — художній керівник театру Назар Чирка).

За новорічну казку «Снігова королева» (автор та режисер-постановник Сергій Бєльський, заслужений діяч мистецтв України) — Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» (директор — художній керівник Олександр Бєльський, заслужений діяч мистецтв України).

За новорічну виставу «Мрії збуваються завжди» (автор та режисерка-постановниця Світлана Михайлова) — Криворізький міський театр ляльок (директорка — художня керівниця  Світлана Михайлова). 

За новорічну виставу «Новорічні пригоди в Країні казок» (режисер-постановник Олег Капустін) — Криворізький державний цирк (генеральний директор Ігор Хлібосолов).  

За новорічну виставу «Новорічні пригоди в Країні казок» (авторка Леся Калайда, режисерка-постановниця Анастасія Барасій)  — Палац культури «Тернівський» (директорка Тетяна Гордієнко). 

За новорічну виставу «Новорічна Тік-Ток-казка» (режисерка-постановниця Тетяна Твердохліб) — Палац культури «Центральний» (директорка Ольга Якубовська).

За новорічну виставу для дітей «Казкові дива, або Новорічний детектив» (режисери-постановники —  Ростислав Лукомський, Сергій Гвоздєв), театралізоване відкриття ялинкового містечка «Хай щастить усім нівроку в кожен день Нового року!» (режисер-постановник Сергій Гвоздєв) — Палац культури «Північний» (директор Володимир Будко).

Сергій Мілютін підкреслив, що від 1 грудня 2021 року в Кривому Розі почали вмикати новорічну ілюмінацію. «Голова Громадської ради міста Олександр Вілкул поєднав зусилля міської влади та промислових підприємств для створення в Кривому Розі нової ілюмінації. Зокрема на Алеї 200 каштанів, у парку перед міськвиконкомом, на кільці 95-го кварталу. «Зоряне небо» засяяло на Поштовому проспекті, театралізованою виставою супроводжувалося відкриття світлового шоу, яке щодня демонструють на фасаді театру Шевченка, яскравою ілюмінацією було прикрашено площу Володимира Великого та Палац культури «Мистецький» тощо».

Зазначимо, що у Кривому Розі, на відміну від багатьох інших міст, коштом міського бюджету продовжують фінансувати палаци культури, в яких займаються понад 13 тисяч дітей та 130 творчих колективів. На підтримку трьох професійних театрів 2022 року спрямують близько 40 млн грн, з урахуванням виплат заробітної плати та плати за послуги теплопостачання. Незважаючи на складні економічні умови та підвищення держмонополіями ціни на газ, місто надає кошти для оплати за енергоносії та комунальні послуги закладам культури — на це заплановано 24,6 млн грн.

Дивитися всі новини