ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

Уряд затвердив механізм проведення обстеження будівель та споруд, пошкоджених у результаті військової агресії рф

11 квітня 2022
50

Уряд затвердив механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури, для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу.

Відповідний проєкт постанови розроблений Міністерством розвитку громад та територій України «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 5 квітня 2022 року.

У результаті збройної агресії рф в Україні зазнали різного ступеня пошкодження тисячі будівель та споруд – житлові будинки, школи, лікарні тощо. Відтак Уряд України активно працює над тим, щоб відновлення інфраструктури країни розпочалось якнайшвидше. Для цього необхідно розуміння що можна відновити, а що маємо відбудувати після закінчення війни та повернення до нормального життя, – зазначив Міністр розвитку громад та територій України.

Відтак змінами до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва передбачено:

-механізм проведення обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об’єктів, а також об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру;

-механізм обстеження об’єктів для визначення можливості реконструкції існуючих об’єктів з метою зміни функціонального призначення, зокрема, «перепрофілювання» існуючих будівель для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб;

-розширення кола виконавців робіт з обстеження пошкоджених об’єктів – на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів.

Обстеження будівель та споруд здійснюватиметься після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Дивитися всі новини