Як отримати компенсацію за знищений об’єкт нерухомого майна? Роз’яснює Центр «Віза» («Центр Дії»)
Реалії сьогодення – це непрості часи, що вимагають прийняття таких же рішень. Саме тому, для власників знищеного нерухомого майна державою розроблено програму єВідновлення.
На сьогодні дану програму оновлено. Відтепер подати заяву про отримання житлового сертифіката чи коштів для відбудови на власній земельній ділянці також можна через Портал Дія або ЦНАП. Дані зміни дозволяють отримати компенсацію тим, хто не міг скористатися послугою в мобільному застосунку «Дія», зокрема, громадянам без РНОКПП (ідентифікаційного коду), законним та уповноваженим представникам власників знищеного житла.
Щоб отримати компенсацію необхідно здійснити наступні кроки:
Крок 1: Подати інформаційне повідомлення про знищене майно через Центр «Віза» (Центр Дії») або Портал Дія чи мобільний застосунок «Дія».
Крок 2: Відкрити рахунок єВідновлення у банку, який бере участь у програмі.
Крок 3: Подати заяву на отримання компенсації за знищене майно.
Послуга надається в момент звернення. Власнику знищеного нерухомого майна достатньо пред’явити документ, що посвідчує особу та пільги (за наявності), ідентифікаційний код, право власності на дане майно та зазначити власну електронну адресу й номер мольного телефону. Обов’язковою умовою надання послуги щодо отримання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна є наявність відкритого рахунку єВідновлення. Проте, приєднання до заяви співвласників не є обов’язковим. Кожен співвласник може отримати компенсацію в межах подання окремих заяв.
Важливо! Власники житлових будинків мають змогу обрати вид компенсації (або житловий сертифікат, або грошову компенсацію), власники ж інших об’єктів нерухомого майна автоматично отримують житлові сертифікати.
Звертаємо увагу, що заяву про отримання компенсації єВідновлення можуть подати громадяни, чиє знищене житло розміщене на деокупованій території, а також якщо житло було знищене в громаді, яка перебуває в зоні бойових дій, проте безпекова ситуація дозволяє комісії провести обстеження такого житла.
Нагадуємо, що під час воєнного стану в Україні, прийом замовників послуг у Центрі «Віза» здійснюється виключно за попереднім записом. Зареєструватись на прийом можна за допомогою вебпорталу Центру «Віза» в розділі «Попередня реєстрація» – «Запис на прийом», чат-боту в месенджерах Viber та Telegram або за швидким посиланням скориставшись QR-кодами:
Позачергово в Центрі «Віза» («Центр Дії») обслуговуються заявники пільгових категорій визначених законодавством, Захисники, Захисниці України та члени їх родин.
Центр «Віза» («Центр Дії») – #Ми працюємо для Вас!!