ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Як зареєструвати право власності на нерухоме майно в правовому режимі воєнного часу

12 квітня 2022
66

У перший день війни тимчасово призупинено роботу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 209 “Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164” установлено, що в умовах воєнного стану державна реєстрація нерухомого майна надається з урахуванням певних особливостей.

Зокрема, державна реєстрація здійснюється виключно державними реєстраторами речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – державні реєстратори), визначеними Міністерством юстиції України. При цьому, для кожного державного реєстратора передбачені певні обмеження проведення реєстраційних дій.

Державна реєстрація проводиться невідкладно після отримання у повному обсязі належних документів для державної реєстрації. Документи для державної реєстрації, які подані не у повному обсязі або не відповідають законодавству, не розглядаються та повертаються заявникові без оформлення відповідного рішення з одночасним усним повідомленням заявнику про повний перелік документів, що повинні бути подані, та/або вимоги законодавства, що повинні бути дотримані. Якщо документи для державної реєстрації надіслано електронною поштою або за допомогою інших засобів зв’язку, то в такий же спосіб повідомляється заявнику результат розгляду його звернення.

Державна реєстрація проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна, якщо відповідні обмеження (умови) не передбачено переліком.

Сплата адміністративного збору підтверджується електронною копією (у тому числі скрін-копією) відповідного платіжного документа.

Інформуємо, що на сьогодні на території Дніпропетровської області та й по всій Україні, Мінюстом, поки що не визначено жодного державного реєстратора для проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Ми, і надалі, продовжуємо «тримати руку на пульсі» у вирі останніх новацій в законодавстві, про що будемо інформувати невідкладно.

   Ми працюємо для Вас!

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),

 e-mail: [email protected], 

http://viza.kr.gov.ua/

Дивитися всі новини