ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА

Новини

Ю. Вілкул: У Кривому Розі підготовка до зими йде у плановому режимі. Усі технологічні завдання, які необхідно виконати, комунальні підприємства та підприємства газо- та електропостачання виконують

27 серпня 2022
38

В. о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо готовності об’єктів критичної інфраструктури до опалювального сезону. Наразі із 98 котелень підготовлено 69, виконано гідравлічні випробування 547 км теплових мереж, відновлено теплову ізоляцію 10 км мереж, відремонтовано покрівлю на 505 будинках. Загалом готовність багатоквартирного житлового фонду міста до зими складає вже 80%.

Також на сьогодні провели роботи з промивки та гідравлічні випробування системи опалення всі заклади освіти, 94% закладів підписали паспорти готовності до роботи в осінньо-зимовий період. Заклади культури, а також об’єкти соціального захисту населення (їх 14) 100% отримали паспорти готовності до опалювального сезону. Із 47 закладів охорони здоров’я 38 закладів, що складає 81%, теж вже отримали паспорти готовності. По об’єктам соціального захисту населення паспорти готовності отримали 10 закладів із 14, ще 4 заклади – на стадії підписання.

Про підготовку газорозподільної системи очільнику міста під час виїзної наради доповів керівник АТ «Криворіжгаз». З початку року фахівцями підприємства встановлено 17 нових шафових газорозподільних пунктів (ШГРП) виробництва RGC Production, замінено 16 станцій електро-хімічного захисту. До кінця 2022 року планується провести реконструкцію двох газорозподільних пунктів (ГРП) та встановити ще 7 ШГРП. Нове обладнання забезпечить сталий та надійний розподіл газу до споживачів 19 тисяч квартир і понад 6 тисяч будинків приватної забудови у Кривому Розі та селах Криворізького району.

Юрій Вілкул підкреслив: «Кривий Ріг ретельно готується до нового опалювального сезону. На підприємствах тривають регламентні роботи, пов’язані з ремонтом, заміною ділянок мереж для того, щоб у Кривому Розі опалювальний сезон пройшов стабільно та нормально. Всі питання, які необхідно виконати місту, виконаємо вчасно і у повному обсязі. Звичайно, ми готуємо резерви, з точки зору, електрозабезпечення – генератори те технологічне обладнання, яке нам буде потрібно у різних випадках. Проте, треба розуміти, що Кривий Ріг, як і багато інших міст, не має іншої альтернативи щодо опалення як виключно за рахунок газу. Переоснащувати зараз котельні або переходити на інші джерела енергії – технологічно неможливо. Тому, готуємо все існуюче технологічне обладнання  на території міста для того, щоб після вирішення всіх питань, пов’язаних з постачанням газу, прийняти своєчасно газ та розпочати опалювальний сезон».

Голова Правління АТ «Криворіжгаз» Анатолій Пономаренко зазначив: «Компанія «Криворіжгаз», яке працює під брендом Регіональної газової компанії (РГК), обрала європейський напрямок розвитку газового ринку і співпрацює з провідними виробниками обладнання. До того ж, закупає обладнання українського виробника. Це дає нам змогу навіть під час війни не тільки підтримувати газорозподільну систему регіону у належному стані, а й модернізувати. Зараз, у міжопалювальний період, тривають активні роботи по заміні старого обладнання на нове, комплексній перевірці мереж та газорегуляторного обладнання, все для того, аби наші об’єкти критичної інфраструктури були готові до опалювального сезону. Це – пріоритетне завдання для нас, адже йдеться про комфорт мешканців Криворіжжя».

У ході наради окремо акцентували увагу на дотриманні платіжної дисципліни мешканців. За оцінками тепловиків рівень платежів з боку споживачів зменшився на 30%. Що є вкрай критичним. Треба розуміти, що ці кошти – це не лише заробітна плата самих працівників, які готують обладнання до зими. Це, в першу чергу – питання забезпечення  електроенергією об’єктів теплопостачання, забезпечення газом і безумовно, проведення ремонтних робіт.

Дивитися всі новини