ПРОЄКТ ЮРІЯ ВІЛКУЛА.

Новини

Звіт з виконання у 2024 році заходів Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016 – 2025 роки (надалі – Міська екологічна програма)

08 квітня 2025
99

З метою створення екологічно безпечних комфортних умов для життеза-безпечення населення міста Кривого Рогу шляхом зменшення антропогенного навантаження й відновлення довкілля за рахунок зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря, поліпшення стану водних обʼєктів, раціонального використання та збереження земельних ресурсів, підвищення рівня екологічної культури й свідомості суспільства в місті реалізується Міська екологічна програма.

Виконання заходів Міської екологічної програми знаходиться на постійному контролі виконкому Криворізької міської ради, депутатів постійної комісії Криво-різької міської ради з питань екології та природних ресурсів, громадських організацій. У межах чинного законодавства вживаються заходи реагування до підприємств-учасників виконання програми при невиконанні ними природоохоронних заходів, порушенні термінів.

1. Охорона та поліпшення стану атмосферного повітря

Якість атмосферного повітря у місті визначається впливом промислових викидів, транспорту та метеорологічних умов. За результатами 2024 року викиди в атмосферне повітря від стаціонарних джерел промислових підприємств склали   76 тис. тонн забруднюючих речовин, що на 4% більше, ніж у попередньому році, водночас обсяги виробництва за окремими видами продукції зросли на 50%.

За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря м. Кривий Ріг, зросли середньорічні концентрації пилу – на 50%, діоксиду сірки – на 18%, формальдегіду – на 30%.

Підвищення середньорічних концентрацій забруднюючих речовин пов’яза-не зі збільшенням обсягів виробництва, зростанням кількості автотранспорту та зміною метеорологічних умов. Зокрема, кількість опадів у липні-серпні зменшилася в 10 разів, у квітні-травні та листопаді – у 5 разів, тоді як середня температура повітря підвищилася на 10%.

З огляду на специфіку гірничодобувної промисловості, що супроводжується утворенням хвостосховищ, відвалів та інших пилогенеруючих поверхонь, у посушливих умовах особливу важливість набуває екологічна діяльність, спрямована на пилопридушення, зокрема із застосуванням інноваційних методів, таких як використання зв’язуючих речовин, закріплення сухих поверхонь шляхом висадження рослинності, тощо.

В рамках реалізації Міської екологічної програми підприємствами забезпечено виконання комплексу заходів з пилопригнічення пилуючих поверхонь відвалів, хвостосховищ, зокрема закріплено понад 230 га площі пилуючих поверхні шляхом озеленення та використання зв’язуючих речовин:

АТ «ПІВДГЗК» у співпраці зі спеціалізованими науковими організаціями проведено посів рослин на хвостосховищі Войково та б. Грушеватій на площі 32,54 га;

ПрАТ «ПІВНГЗК», ПрАТ «ІНГЗК», ПрАТ «ЦГЗК»  висаджено жито на су-хих пляжах хвостосховищ на площі 71,2 га. ПрАТ «ЦГЗК» для закріплення поверхонь використано компостну суміш очисних споруд КП «Кривбасво-доканал»;

ПрАТ «ПІВНГЗК», ПрАТ «ІНГЗК» виконано озеленення відкосів та берм хвостосховищ на площі 25,46 га;

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «ІНГЗК», «ЦГЗК» при прове-денні заходів з пилопридушення використано розчин бішофіту на загальній площі 97,15 га та 46 км експлуатаційних доріг;

ПрАТ «ПІВНГЗК» закріплено 7,3 га поверхні хвостосховища зв’язуючими речовинами (реагент «Оріон»).

Крім того, ПрАТ «ПІВНГЗК», «ІНГЗК», АТ «ПІВДГЗК» забезпечено замив 745,50 га площі сухих поверхонь хвостосховищ.

Виконання заходів з пилопригнічення хвостосховищ, відвалів, складів про-дукції, проммайданчиків сприяло запобіганню надходження у атмосферне повітря більше 1,6 тис. тонн забруднюючих речовин.

З квітня місяця здійснювалося пилопригнічення 70 вулиць житлових ма-сивів у зоні впливу виробничої діяльності та що межують із санітарно-захисними зонами підприємств.

У рамках координації діяльності підприємств стосовно дотримання вимог природоохоронного законодавства здійснено обстеження території ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ТОВ «Рудомайн», «УКРАЇНСЬКА ГІРНИЧОДОБУВНА КОМПАНІЯ», ПрАТ «ЦГЗК», «ПІВНГЗК», АТ «ПІВДГЗК» щодо виконання заходів з пилопридушення, а також заходів з розпланування, упорядкування та озеленення санітарно- захисної зони підприємств.

Природоохоронні заходи, що здійснюються промисловими підприємствами при проведенні масових вибухів, забезпечили запобігання надходження у атмосферне повітря 5,78 тис. тонн забруднюючих речовин, що досягнуто завдяки застосуванню зовнішньої та внутрішньої гідрозабійки із використанням розчину «Гідрогелю» та реагенту на гуматовій основі.

В результаті виведення з експлуатації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ДП-7 доменного цеху №1  в атмосферне повітря щорічно не надходитиме майже 11 тис. тонн. забруднюючих речовин.

При цьому, залишаються невиконаними заходи з модернізації та реконструкції газоочисних установок:

  1. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» − конвертерного цеху, ливарного двору та підбукерного приміщення доменної печі №7, обертових печей №4 №5;
  2. ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» − установки фільтрів в місцях транспортування сировинних матеріалів;
  3. ТОВ «ЗЛМЗ» − заміни існуючого газоочисного обладнання сушильних барабанів №№1-3 на сучасні фільтри.

АТ «Кривбасзалізрудком» не здійснено відселення мешканців із санітарно-захисної зони (надалі – СЗЗ) шахт «Гвардійська» (Козацька), «Покровська» («Октябрська»), «Тернівська» «Криворізька», (Родіна), термін виконання 2022 рік.

2. Охорона та використання водних ресурсів

За даними статистичної звітності підприємств № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води» у 2024 році загальний обсяг скиду зворотних вод у поверхневі водойми склав 73,4 млн. м³ (з них 6,8 млн. м³ – шахтна вода), що у порівнянні з 2023 роком менше на 3 %.

Обсяг скиду зворотних вод у межах міста зменшено на 25,7 % у порівнянні з минулим роком, що пов’язано зі збільшенням використання зворотної води у системах оборотного водопостачання промислових підприємств.

В умовах надзвичайної ситуації техногенного характеру, спровокованої підривом російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції та фа-ктичного знищення Каховського водосховища, пріоритетним напрямком роботи  у 2024 році стало питання охорони та відновлення водності водних об’єктів міста. У цьому напрямку:

вдалося забезпечити подачу 365,8 млн. м³ води у річку Інгулець з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної зі знищенням Каховського водосховища;

включення заходу щодо безперебійної подачі води каналом Дніпро-Інгулець до Державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2024 №884-р.

У рамках виконання заходів, направлених на екологічне оздоровлення річок міста у 2024:

подано 228,27 тис. м³ води в річку Стара Саксагань у межах реалізації проєкту відновлення водності річки;

ТОВ «ЗЛМЗ» розчищено 800 м берегової лінії річки Саксагань.

У рамках виконання заходів направлених на охорону та раціональне використання водних ресурсів у межах Міської екологічної програми у 2024 році:

ПрАТ «ПІВНГЗК», «ЦГЗК», «ІНГЗК», АТ «ПІВДГЗК» забезпечено перехоплення та повернення понад 36,49 млн. м³ фільтраційних вод до системи оборотного водопостачання;

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використано 2,5 млн. м³ стічних вод з обвідного каналу для поповнення оборотного циклу хвостосховища, у тому числі на пилопридушення – 802,5 тис. м³;

ПрАТ «ПІВНГЗК» виконано науково-дослідну роботу щодо визначення величини можливих фільтраційних втрат вод з хвостосховища та забезпечено відведення 574,1 тис. м³ води для гідрозахисту шахти «Першотравнева»;

АТ «ПІВДГЗК» зменшено обсяг витоку фільтраційної води на 28,4 тис. м³;

ПрАТ «ЦГЗК» з метою використання шахтної воду у системі оборотного водопостачання підприємства та зменшення обсягів їх скиду у річку Інгулець отримано висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності щодо будівництва нового трубопроводу шахтних вод від ствола «Перемога» у хвостосховище;

КП «Кривбасводоканал» замінено 12,56 м мереж водовідведення шахтних вод.

З метою відновлення дії та актуалізації термінів реалізації заходів Плану управління шахтними водами Кривбасу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2021 року №1802-р, виконкомом Криворізької міської ради направлено запит до центральних органів виконавчої влади зокрема до Фонду державного майна України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України;

Для ощадливого використання питної води, її ефективного очищення та належного контролю за її якістю в рамках Міської екологічної програми КП «Кривбасводоканал» у 2024 році:

замінено 24,52 км зношених та аварійних ділянок водопровідної мережі, що сприяло економії понад 45 тис.м3 питної води. Розроблено проєктно-кошторисну документацію проєкту «Виконання капітального ремонту зовнішніх мереж водопостачання по вул. Кропивницького»;

встановлено 5 насосних агрегатів та 3 дозуючі мембранні насоси на Радушанському водопідготовчому комплексі;

проведено поточні ремонтні роботи на хлораторних Радушанських та Карачунівських водоочисних споруд.

Для попередження забруднення навколишнього природного середовища не-очищеними стічними водами за кошти бюджету Криворізької територіальної громади в 2024 році проведено комплекс заходів із будівництва та реконструкції каналізаційних мереж, а саме:

роботи за проєктом «Будівництво ділянки самопливного каналізаційного колектора від мкрн. Сонячного»;

розробку проєкту «Виконання капітального ремонту зовнішніх каналізаційних мереж по вул. Кропивницького».

КП «Кривбасводоканал» замінено 3,68 км каналізаційних мереж, проведено ремонтні роботи об’єктів каналізаційних очисних споруд на  Центральній, Інгулецькій, Південній, Північній станціях аерації, здійснено ревізію 92 дренажних насосів.

Враховуючи пріоритети водозабезпечення міста, проведено моніторинг якості води поверхневих вод. За результатом проаналізованих управлінням екології даних лабораторних досліджень проб води, відібраних з річок, виконкомом міської ради направлено вимогу:

АТ «ПІВДГЗК», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «Кривбасзалізруд-ком», КП «Кривбасводоканал» про вжиття заходів щодо недопущення забруднення річок Інгулець та Саксагань, розробку та організацію виконання додатко-вих ефективних заходів із недопущення впливу виробничих об’єктів підпри-ємств на якість води річки;

Державній екологічній інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) щодо організації та здійснення у межах компетенції державного нагляду (контролю) за додержанням підприємствами  вимог природоохоронного законодавства.

За результатом зкоординованої управлінням екології роботи робочими  групи з обстеження  водоохоронних зон поверхневих водних об’єктів, у тому числі річок Інгулець та Саксагань, що діють у виконкомах районних у місті рад, проведено 159 обстежень, виявлено та ліквідовано 48 несанкціонованих витоків.

3. Поводження з відходами та раціональне використання земель

За оперативними даними промислових підприємств у 2024 році, обсяги утворення відходів склали –140,6 млн. тон, відновлення – 43,7 млн. тон, видалення – 98,2 млн. тон.

У рамках реалізації заходів Міської екологічної програми промислові відходи обсягом 7,37 млн тонн використано для будівництва технологічних автомобільних і залізничних шляхів відповідно до будівельних норм, виробництва щебеню, проведення гірничотехнічної рекультивації земель.

Для комплексного промислового перероблення та утилізації відходів:

АТ «ПІВДГЗК» застосовується технологія згущення пульпи, що дозволило знизити обсяги її перекачування на хвостосховища на 225 млн.м3;

ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» забезпечено використання золошлаку, який утворюється при випалі цементного клінкеру, що дозволило зменшити обсяг використання природних ресурсів на 64,29  тис. тонн.

У рамках вишукувань нових шляхів (методів) щодо можливості комплексного промислового перероблення, повторного використання та утилізації промислових відходів у червні 2024 року проведено Міжнародний форум «Принципи циркулярної економіки в управлінні відходами видобувної промисловості – шлях для досягнення цілей сталого розвитку Кривбасу» з висвітленням сучасних методів відновлення окислених руд, переробки відходів видобувної і металургійної промисловості, сучасних екотехнологій. Резолюцію Форуму направлено Кабінету Міністрів України, Національній раді з відновлення України від наслідків війни, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

На виконання вимог рамкового Закону України «Про управління відходами» та створення європейської інфраструктури для оброблення відходів у 2024 році:

 розроблено Місцевий план управління відходами в м. Кривому Розі, який у відповідності до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» пройшов процедуру громадського обговорення, із залученням широкого кола громадськості та консультації з органами виконавчої влади;

виконано техніко-економічне обґрунтування з отриманням позитивного експерт-ного звіту, одержано висновок  з оцінки впливу на довкілля щодо допустимості впровадження планованої діяльності «Нове будівництво комплексу з перероблення, знешкодження та складування твердих побутових відходів у Металургійному р-ні міста Кривого Рогу Дніпропетровської області»;

ТОВ «Екоспецтранс» придбано 3 сміттєвози та 208  контейнерів об’ємом 1,1 м³ для збору побутових відходів.

4. Розбудова та вдосконалення системи моніторингу навколишнього природного середовища

У сфері розбудови та удосконалення моніторингу показників якості повітря управлінням екології, як органом управління якості атмосферного повітря забезпечено комплексний підхід до моніторингу показників якості атмосферного повітря, а також розвиток автоматизованої системи спостереження.

За результатами співпраці з Програмою розвитку Організації Об’єднаних націй в Україні за сприяння Уряду Швеції в 2024 році отримано сучасне обладнання для моніторингу атмосферного повітря: портативну (інтегровану з квадрокоптером) та індикативну станції моніторингу.

Після інтеграції індикативної станції міська автоматизована система моніторингу збільшилася і зараз охоплює 35 постів автоматичного спостереження, з яких 6 постів − КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради та 29 промислових постів.

Портативна станція розширює можливості стаціонарної мережі, забез-печуючи моніторинг у важкодоступних районах та зонах підвищеного ризику, що сприяє створенню більш гнучкої та оперативної системи екологічного моніторингу. Випробування портативної станції, що функціонує за допомогою квадрокоптеру, відбулося у грудні 2024 року спільно з Науково-дослідним гірничорудним інститутом за участі представників Програми ООН під час масового вибуху в кар’єрі.

Крім того, в межах реалізації заходів Міської екологічної програми та  Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2022-2026 роки для агломерації «Кривий Ріг», проведено модернізацію трьох постів автоматичного спостереження міської автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря шляхом заміни обладнання сучасними газоаналізаторами.

З метою забезпечення належного функціонування автоматизованої системи моніторингу за станом атмосферного повітря:

промисловими підприємствами та КП «Інститут розвитку м. Кривий Ріг» виконувалося технічне обслуговування автоматичних постів спостереження за станом атмосферного повітря;

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пости автоматичного спостереження №№1-3 дообладнано пиломірами для роздільного виміру концентрацій по пилу ТЧ2.5 і ТЧ10.  Установлено 2 нові метеостанції на АПС №№1,3;

ТОВ «Рудомайн» розроблено робочий проєкт автоматичної системи еко-логічного моніторингу. Водночас підприємство затримує виконання заходу з впровадження автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря, хоча згідно з програмою його реалізація була запланована на 2022 рік.;

АТ «ПІВДГЗК» розроблено робочий проєкт щодо розширення діючої автоматизованої системи екологічного моніторингу трьома додатковими ав-томатичними постами  спостереження. Реалізацію проєктних рішень заплано-вано розпочати у 2025 році.

Відповідно до Короткострокового плану дій для агломерації «Кривий Ріг» забезпечено інформування мешканців міста через засоби масової інформації про настання несприятливих метеорологічних умов (надалі – НМУ) із наданням рекомендацій для чутливих груп населення. Організовано координацію діяльності роботи промислових підприємств щодо виконання повітроохоронних заходів при НМУ та забезпечення виробничого контролю за параметрами викидів від стаціонарних джерел і якістю повітря на межі санітарно-захисної зони. Проаналізовано показники якості атмосферного повітря при 90 випадках НМУ, що фіксувалися протягом 2024 року.

Узагальнена інформація про якість атмосферного повітря висвітлюється аналітичним відділом показників атмосферного повітря КП «Інститут розвитку міста Кривий Ріг» на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook та в телеграм-каналі «Екомоніторинг Кривий Ріг».

З метою більш повної та об’єктивної інформації про довкілля, за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища здійснювався лабораторний моніторинг показників стану навколишнього природного середовища. У рамках лабораторного моніторингу відібрано 2 260 проб, з них:  402 проби атмосферного повітря вздовж транспортних магістралей, на межі санітарно-захисної зони під час проведення масових вибухів у кар’єрах, 1 738 проб водних об’єктів міста, 120 проб ґрунтів. Для проведення моніторингових досліджень атмосферного повітря у селітебній зоні міста залучено пересувну станцію екологічного моніторингу КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради. Результати моніторингу висвітлено на сторінці управління екології виконкому Криворізької міської ради у мережі Facebook та направлено до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області), Криворізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, промисловим підприємствам міст, виконкомам районних у місті рад для вжиття заходів в рамках визначених чинним законодавством повноважень.

У рамках досліджень стану Криворізького залізорудного басейну, зокрема щодо розробки проєктних рішень, спрямованих на запобігання розвитку небезпечних геологічних процесів та впровадження спеціалізованої системи безперервного дистанційного моніторингу:

ПрАТ «ІНГЗК виконано науково-дослідну роботу «Розробка проєктних рішень щодо захисту від підтоплення і затоплення, спрямованих на запобігання розвитку небезпечних геологічних процесів, усунення або зниження до допустимого рівня їх негативного впливу на території підприємства»;

АТ «Кривбасзалізрудком» проведено інструментальні заміри параметрів сейсмічних хвиль під час масових вибухів у межах гірничого відводу шахт «Тернівська», «Гвардійська» («Козацька»);

ПрАТ «ЦГЗК» виконано роботи щодо дослідження процесу зсуву земної поверхні в зоні впливу гірничих робіт шахти ім. Колачевського, а також мар-кшейдерсько-геодезичні роботи по забезпеченню безпечної експлуатації гір-ничотехнічних об’єктів підприємства.

5. Охорона, збереження, утримання об’єктів природно-заповідного фонду та озеленення

У межах Міської екологічної програми здійснюється реалізація заходів з охорони, утримання та збереження 14 об’єктів природно-заповідного фонду (далі – об’єкти ПЗФ), з них загальнодержавного значення – 3 об’єкти, місцевого значення –11. Виконавцями цих заходів є суб’єкти господарювання, на яких покладені охоронні зобов’язання.

У рамках сприяння охороні та збереженню природних об’єктів управлінням екології виконкому Криворізької міської ради скоординовано роботу виконкомів районних у місті рад та суб’єктів господарювання, на яких покладені охоронні зобов’язання щодо організації охорони та збереження об’єктів природно-заповідного фонду міста. Як результат, протягом 2024 року суб’єктами господарювання, на яких покладені охоронні зобов’язання забезпечено проведення комплексу робіт з прибирання, утримання та збереження об’єктів природно-запо-відного фонду. 

Висадження зелених насаджень є однією з основ, що сприяє поліпшенню стану навколишнього природного середовища, покращенню якості повітря та зниженню рівня шуму, забезпечує благоустрій територій та облаштування квітучих зелених зон для комфортних умов проживання мешканців та гостей міста.

У цьому напрямку в рамках Міської екологічної програми у 2024 році висаджено понад 12 200 зелених насаджень.

Зокрема на територіях загального користування висаджено 4 419 зелених насаджень. Для озеленення було обрано 26 локацій, зокрема це сквери біля ДП «Криворізький державний цирк», площі Привокзальній, районні парки: «Будівельників» (Металургійний район), «Шахтарський» (Покровський район), «Карачунівський» (Центрально-Міський район), «Юнацький» (Інгулецький район) вздовж магістральних доріг тощо. Захід виконувався за рахунок загального фонду бюджету Криворізької міської територіальної громади.

Особлива увага була приділена озелененню промислових територій – відвалів, хвостосховищ, які є найбільшими джерелами забруднення повітря пилом. Промисловими підприємствами висаджено 7 792 зелених насаджень, з них у санітарно-захисних зонах понад 6 000, а саме:

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» висаджено:

3 391 саджанців дерев на межі санітарно-захисної зони хвостосховища «ІІІ карта», що передбачено екологічними умовами висновку з оцінки впливу на довкілля;

1 200 саджанців дерев в рамках біологічної рекультивації порушених земель шахтоуправління;

  1. АТ «ПІВДГЗК» − 738 саджанців дерев та 352 кущі на межі санітарно-захисної зони південної частини відвалу «Лівобережний»;
  2. ПрАТ «ІНГЗК» − 585 дерев на межі селища Широка Дача;
  3. ПрАТ «СУХА БАЛКА» − 250 дерев на межі санітарно-захисної зони шахти «Ювілейна».

У рамках громадського контролю за виконанням заходів з озеленення передбачених Міською екологічною програмою на офіційному сайті виконкому Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, сторінці управління екології виконкому Криворізької міської ради у мережі Facebook забезпечено висвітлення інформації щодо проведених робіт з озеленення  промислових територій та територій загального користування міста.

У рамках моніторингу за кількісними та якісними характеристиками зелених насаджень АТ «ПІВДГЗК» та ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» проведено інвентаризацію зелених насаджень.

Промисловими підприємствами здійснювалася робота із санітарної обрізки, омолодження дерев, кущів, а також проведено доглядові роботи за зеленими насадженнями, у тому числі висадженими в 2023 році.

Для зменшення площі розповсюдження карантинних рослин проведено заходи на площі 4 086,32 га, з них:

3 301,14 га  на територіях загального користування коштом бюджету Криворізької територіальної громади;

768,99 га промисловими підприємствами. Інноваційні методи боротьби з амброзією застосовано промисловими підприємствами на площі 16,20 га.

6. У сфері підвищення рівня суспільної екологічної свідомості:

1. За ініціативи управління екології виконкому Криворізької міської ради на 42 білбордах розміщено соціальну рекламу екологічного спрямування: «Бережи природу навколо себе! Залиш первоцвіти природі!», «Не пали суху рослинність! Там є життя», «Нашим водоймам чисті береги!». Промисловими підприємствами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ТОВ «Рудомайн», АТ «ПІВДГЗК», «Кривбасзалізрудком» розміщено соціальну рекламу екологічного спрямування на 26 білбордах;

2. Проведено:

дванадцятий конкурс студентських наукових робіт з питань екології, переможці якого відзначені 05 червня на Урочистому засіданні з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища (п. 7.1);

громадські слухання відносно проєкту документа державного планування «Місцевий план управління відходами в м. Кривому Розі». Участь у слуханнях взяли члени Криворізької міської територіальної громади, представники громадськості та промислових підприємств (усього 32 особи);

проведено 3 засідання робочої групи з опрацювання та комплексного вирішення питань реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища у м. Кривому Розі, 4 засідання робочої групи для підготовки пропозицій до проєкту місцевого плану управління відходами в м. Кривому Розі, узгодження позицій до них; засідання  комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря в агломерації Кривий Ріг, Ради екологічного планування;

3. На офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету оприлюднено 143 інформації про провадження суб’єктами господарювання планованої діяльності, що може мати значний вплив на довкілля, звітів з оцінки впливу на довкілля та результатів післяпроєктного моніторингу;

4. Забезпечено висвітлення інформації екологічного змісту у сфері охорони навколишнього природного середовища на офіційному сайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, сторінці управління екології в соціальній мережі Facebook,  Instagram.

        Звіт про виконання у 2024 році заходів Міської екологічної програми складений на підставі офіційних звітів суб’єктів господарювання − виконавців Міської екологічної програми.

Дивитися всі новини